Emocje po ultramaratonie rowerowym Święta Warmia i Rower (ŚWiR) już opadły jak kurz polny, który towarzyszył zawodnikom przez pierwsze dwie doby zmagań.

Było sporo nerwów, wątpliwości, zwątpienia, strachu przed startem, ale z każdym kilometrem i każdą godziną trasy pojawiały się pozytywne emocje.

Z każdym zawodnikiem przybywającym na metę emocje się wzmagały, a z dotarciem ostatnich dwóch (Monika i Rafał) emocje sięgnęły zenitu. Była radość, była ulga, było ogromne szczęście. Ale to może kiedyś przyjdzie czas na wspominki.


Oczywistym jest, że początki są zawsze trudne i ciężkie. Ale od Was – pionierów – otrzymaliśmy tyle pozytywnych sygnałów, słów wsparcia i pytań o kolejną edycję, że wielkim okrucieństwem byłoby odstąpienie od organizacji kolejnej edycji ŚWiR’a.

Dlatego teraz czas na kilka chwil wytchnienia i od września zaczynamy pracę nad kolejną edycją.

Ale zanim zaczniemy pracę nad organizacją przyszłorocznego ŚWiR’a 2022 już dziś chcemy się z Wami podzielić kilkoma informacjami.

  1. Skoro tegoroczna baza została uznana przez wielu zawodników za najpiękniejsze miejsce startu i mety wśród ultramaratonów to już dziś możemy Wam zdradzić, że w dniu wczorajszym otrzymaliśmy zapewnienie dyrekcji OSiR,  że na 99% bazą przyszłorocznego ŚWiR’a będzie ponownie ośrodek OSiR Olsztyn – Słoneczna Polana.
  2. ŚWiR2022 wystartuje 9 czerwca 2022r.
  3. Część trasy zostanie zmodyfikowana zgodnie z Waszymi sugestiami, ale też dojdzie kilka miejsc, które bardzo szczególnie wpisują się w krainę jaką jest Święta Warmia.

 

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.