Zasady rajdu

Rowerowy maraton Święta Warmia i Rower (ŚWiR) jest imprezą rowerową skierowaną do miłośników dwóch kółek napędzanych siłą ludzkich mięśni. Trasa maratonu przebiega wzdłuż historycznych granic Warmii a do wytyczania jej wykorzystano mapę Świętej Warmii.

Trasa liczy sobie ~555 km oraz grubo ponad 4000m przewyższeń,  dlatego adresatami są doświadczeni i zaawansowani rowerzyści długodystansowi.

Kilka prostych zasad ŚWiR’a:

  1. Trzymamy się zasad fair play – one są podstawą dobrej zabawy i wspólnego zaufania.
  2. Nie stosujemy podziałów na lepszych czy gorszych, szybszych czy wolniejszych – to nie konkurs piękności – to ma być dobra zabawa dla wszystkich. Jeśli chcesz się ścigać – proszę bardzo – znajdź godnego siebie rywala wśród uczestników i się ścigajcie. Zamierzasz sobie coś udowodnić – zrób to, byle z głową. A jeżeli chcesz zobaczyć piękną i wspaniałą Warmię – ciesz się z jazdy za dnia a w nocy odpoczywaj.
  3. Nie uznajesz naszych zasad – to nie miejsce dla Ciebie – poszukaj sobie innej imprezy gdzie będziesz mógł oszukiwać wyłącznie siebie.
    Trasę pokonujemy na rowerach, hulajnogach, monocyklach lub innych urządzeniach napędzanych wyłącznie siłą ludzkich mięśni.
  4. Bądź samowystarczalny i wspieraj innych – to Wy tworzycie atmosferę i budujecie rowerowe przyjaźnie na wiele lat.
  5. Udostępniany plik .gpx jest po to by jechać po wyznaczonym śladzie. Gdy zdarzy się, że dany odcinek trasy jest nieprzejezdny lub uznasz, że pokonanie tego odcinka zagraża życiu lub Twojemu zdrowiu – poinformuj nas o tym i poszukaj objazdu. Jednak staraj się wrócić jak najkrótszą drogą na wyznaczony ślad.
  6. Gdy zdecydujesz się zjechać z trasy na nocleg, zakupy czy przepyszną pizzę lub naprawić sprzęt – wróć w to samo miejsce gdzie opuściłeś trasę.
  7. Środowisko naturalne – chroń i dbaj o nie tak samo jak o swoją rodzinę. 

Odpowiednie przygotowanie fizyczne i psychiczne to podstawa by startować w ultramaratonach w tym również w ŚWiR’ze.

Ty sam musisz podjąć decyzję czy podjąć się tego wyzwania i stanąć na starcie ŚWiR’a.